Yağ transferi estetik plastik cerrahi ve kozmetik uygulamalarda oldukça önemli bir yere sahiptir ve son zamanlarda gelişen teknolojiler sayesinde kullanım alanları ve kullanımı daha yaygın bir hale gelmiştir.  Yağ dokunun içeriği ve etkileri daha da anlaşıldıkça, kök hücreden zengin bir hazine olduğu fark edildikçe ilerlemeler daha da hızlı olmuştur.

Yağ transferi yumuşak dokuya hacim kazandırılmasında oldukça etkili ve doğal bir yöntemdir.

Yağ dokusunun kaynağı vücudumuzdaki yağ olan bölgeler olabildiği gibi fazla yağ dokusu olan bölgelerden yağ dokusu alındığı zaman belirgin bir incelme de sağlanmaktadır.

Zamanla yerçekimi, yaşlanma, çevresel faktörler ile gevşeyen, zayıflayan, elastikiyetini ve hacmini  kaybeden dokular yağ transferi tekniği ile tekrar eski haline getirilmeye çalışılır.

Uyguladığımız özel teknikler ile yağ dokusu vücuttan alındıktan sonra hiçbir şekilde dış ortam ile temas ettirilmemekte tamamen kapalı bir sistem ile yoğunlaştırılmakta ve hazırlanmaktadır. Kişisel bilgi, tecrübe ve tekniklerimizi de birleştirerek elde ettiğimiz yağ dokusunu, yine aynı dokulardan elde ettiğimiz kök hücre ile de birleştirince ve zenginleştirince, transfer ettiğimiz yağ dokusunun o bölgede tutunabilirliği, yaşayabilirliği ve kalıcılığı da daha etkili ve fazla olmaktadır. Canlı kalma oranı artmakta enfeksiyon riski azalmaktadır.

el-estetigi
El üzerinde meydana gelen olası sorunlarda yağ transferi tekniğini kullanıyoruz. Hastanın bölgesel yağlanma yaşadığı bölgeden alınan bir miktar yağ, kök hücreden zengin hale getirildikten sonra, el sırtı cilt alt dokusuna enjekte edilir
ideal-kadin-5
Yüz Hacim kazandırma, Hacim kaybı onarımı, Yüz gençleştirme,Dudak dolgusu, Gözaltı morluk ve çöküklük tedavisi, iz, skar tedavisi, kırışıklık tedavisi
memeucu-estetigi
Meme Dikleştirme, Meme Büyütme operasyonlarında yağ dolgusu kullanılarak doğal bir görünüm sağlanmaktadır.
kalca-estetigi
Yağ dokusu kullanılarak ameliyatsız bir şekilde, kalçanın dolgun hale getirilmesi ve dikleştirilmesi sağlanmaktadır.
genital-estetik
Genital bölgeyle ilgili yağ transferi sayesinde doğum, yaşlanma ve diğer sebeplerden dolayı fonksiyon ve görünümü kötüleşmiş olan genital bölgenin daha iyi fonksiyon ve görünüme kavuşması amaçlanır.
carpik-bacak
Bacaklardaki kemik eğriliğinden doğan ve ya bacaklardaki yağ dağılımından kaynaklı estetik sorunlarda simetri sağlanması, lokal bozuklukların onarımı için dolgu tedavisi uyguluyoruz

Birde Buradan Bakın

İlgili estetik operasyon ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz !