Amerika’da uzun yıllardır kullanılan ancak Türkiye’de yeni yeni popular olmaya başlayan yeni teknik yağ aldırma yöntemlerinden biri de ultrasonik yani vaser liposuction olarak adlandırılır.

Vaser cihazı direk olarak yağ dokusunu hedefler ve damar, sinir ve bağ dokusu gibi diğer yapılara seçici değildir. Dolayısıyla sadece yağ dokusunu hedeflemesi, diğer yapılara zarar vermemesi, kişinin hızlı ve daha az ağrılı bir iyileşme süreci yaşamasını sağlar.

Ultrasonic Liposuction olarak adlandırılmasının bir nedeni, vaser cihazının yağ dokusunu ultrasonik ses dalgalarını kullanarak hedefliyor olmasıdır.

Diğer önemli bir avantajı, ultrason enerjisi ile yağ dokusunu hedefliyor olması yanında yağı parçalarken, yağ dokusu içinde ki yağ hücrelerini öldürmüyor olmasıdır. Bu durum, vücuttan alınan bu yağların, vücudun ihtiyacı olan diğer bölgelere de enjekte edilmesine olanak verir.

Ultrasonik liposuction, vücudun bir çok bölgesinde uygulanabilmektedir. Karın, bel, bacaklar, kollar, sırt, kalça, gıdı gibi bölgelere uygulanabilmektedir. Ancak şunu iyi bilmek gerekir ki vaser liposuction bir zayıflama yöntemi değildir. Bölgesel fazlalığı olan kişiler için bir yağ aldırma ve vücut şekillendirme yöntemidir.

Ultrasonik liposuction fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bu cihazın az sayıda hastane ve doktorda bulunması, kullanıldığı hastanelerin ameliyathane ücretlerinin yüksekliği ve kullanılan yöntemi yapan tecrübeli hekim sayısının az olması, vaser liposuction fiyatlarının diğer yöntemlere göre daha yüksek olmasına neden olabilmektedir.

Ancak diğer liposuction yöntemleriyle karşılaştırıldığında; hızlı iyileşme süresi, daha az ağrı ve morluk görülmesi ve alınan yağ hücrelerinin diğer ihtiyaç olan vücut bölgelerine enjekte edilebilesi gibi nedenlerle fiyatlar, diğer yöntemlere göre yüksek olmakla beraber hastalar tarafından da sıklıkla tercih edilen bir yöntem olmaktadır.

Bu operasyonlar genellikle hastanın konforu açısından genel anestezi altında yapılan ameliyatlarıdır. Ancak daha küçük bölgelerde hasta uygunluğuna göre lokal anestezi de kullanılabilmektedir.

Şehir dışından veya yurtdışından gelen hastalar için genellikle 3 gün İstanbul’da kalış yeterlidir. Ameliyat süresi, vaser uygulanacak bölgenin sayısı ve genişliğine göre değişkenlik gösterir. Genellikle 1 ile 4 saat arasında süren uygulamalardır.

Ultrasonic Liposuction sonrası, 3 hafta kadar korse giyilmesi tedavinin bütünlüğü açısından gereklidir. Ameliyat sonrası dikiş gerekmemektedir.

Sizlerden Gelen Sorular

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple (0212) 241 03 64 no’lu telefondan kliniğimizi arayarak botoks fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Nadir de olsa geçici doku zedelenmesi, his kaybı görülebilir. Yine nadiren gözkapağı düşmesi görülebilir, fakat bu geçici bir durumdur. Enjeksiyon sırasında iğne ucu küçük bir kılcal damara rastladığında kanama ve sonrasında morarma görülebilir. Bu morluklar birkaç gün içinde geçer. Her kozmetik uygulamada olduğu gibi konusunda deneyimli, işinin ehli bir hekim seçmenin son derece önemli olduğu unutulmamalı.

Yaşı ister 18, ister 70 olsun mimiklere bağlı çizgi ve kırışıklıklardan şikâyetçi olan herkes botoks enjeksiyonlarından faydalanabilir. Botoks enjeksiyonuna çizgiler ya da kırışıklıklar iyice yerleştikten ve derinleştikten sonra başlandığında, tedavinin dolgu enjeksiyonları ile desteklenmesi gerekir. Çizgiler derinleşmeden önce yapıldığında sonuç daha başarılı olur.