“Kadınlığın en önemli simgelerinden birisi olan meme dokusu. 2. ve 5. kaburgalar arasına yerleşmiş, dıştan içeriye doğru cilt, ciltaltı yağ dokusu, meme bezi, göğüs kasları ve kaburgalar olarak sıralanmıştır.
Meme dokusunun gelişimi ve büyüklüğü kişinin istediği ölçülerde olamayabilir veya meme dokuları arasında asimetri olabilir. Kilo alıp vermeler, gebelik ve emzirme sonucunda da meme dokusunda deformesyonlar görülebilir.”

Breast-Augmentation
Meme büyütme basit olarak meme altına konan silikon implantlarla (protez) yapılmaktadır. Bugün sık kullanılan implantlar silikon bir zarf (kılıf) içinde silikon jel veya serum dolu olanlardır. İmplantlar farklı hacmlarde ve şekil olarak yuvarlak veya anatomik (damla) şekilli olabilmektedir
meme-kucultme
Meme küçültmek amacı ile yapılan ameliyatta göğüsteki fazla meme dokusu, yağ ve deri çıkarılarak göğüs ucu normal yerine ve uygun büyüklüğe getirilmektedir. memelerin büyüklüğü, meme başının büyüklüğü ve yeri, hastanın yaşı ve hastanın istekleri hep beraber göz önünde bulundurularak uygun teknik seçilir.
meme-diklestirme
Eger meme başımızın köprücük kemiğine olan uzantısı belli bir miktardan fazlaysa, meme başımızın meme alt kıvrımına olan mesafesi belli bir oranın üzerinde ise meme dikleştirme operasyonu planlanır.
memeucu-estetigi
Meme ucu estetiği 3 farklı başlıkta değerlendirilebilir; Gömük Meme ucu (inverted nipple), Meme ucunun irileşmesi ve genişlemesi, Meme ucu yokluğunda meme ucu oluşturulması (Meme ucu rekonstrüksiyonu)
jinekomasti
Erkeklerdeki meme büyümesi yumuşak ( lipomatöz) veya sert ( glandular) olabilir. Meme büyüklüğü farklılık gösterebilir. Lazer lipoliz ile yağ dokusunun ortadan kaldırılması, fibröz ( meme dokusunun) dokunun parçalanması ve sarkma gösteren meme cildinin toparlanması mümkün olabilir.

Birde Buradan Bakın

İlgili estetik operasyon ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz !