Rinoplasti, burnun şekil ve fonksiyonel olarak düzeltilmesi ve yeniden şekillendirilmesi anlamına gemektedir. Amaç yüzün diğer bölgleriyle uyumlu bir yapı oluşturmaktır.

Burnun ideal ölçüleri, yüzümüzün diğer bölgeleriyle uyum içerisinde olmasını sağlar. Alın-burun açısı, burun-yüz açısı, burun-çene açısı, dudak-burun açısı belli oranlarda olmalıdır.

Burnumuz koku alma işlevinin yanında, solunumla alınan havanın ısıtılması ve nemlendirilmesinde de önemli rol almaktadır.

Burun operasyonları kapalı veya açık teknik dediğimiz yöntemlerle kemik ve kıkırdak dokuya ya da sadece birisine müdahale edilerek, bozuk olan yapı onarılarak veya yeniden şekillendirilerek yapılmaktadır.

Operasyon sonrası genellikle ağrı, ya hissedilmez ya da basit ağrı kesicilerle geçebilecek düzeyde olmaktadır.

Burun operasyonları da kendi içerisinde çeşitli bölümlere ayrılmaktadır; basit burun estetiği dediğimiz sadece kıkırdak yapıya müdahale edilerek yapılan tipplasti, sekonder rinoplasti dediğimiz daha önceden opere olmuş ancak yeniden operasyon olması gereken durumlar.

Ayrıca ameliyatsız  yöntemler ile de burun şekillendirilmesi yapılabilmektedir.

Daha detaylı bilgi için (224) 249 0 250 numarayı arayarak Op.Dr. Selçuk AYTAÇ’tan ücretsiz muayene randevusu alabilir ya da online randevu planlayabilirsiniz.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir.

Burun estetiği herkeze yapılırmı

Burun estetiği sonrası burun gerçek görüntüsüne ne zaman kavuşur

Sizlerden Gelen Sorular

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple (0212) 241 03 64 no’lu telefondan kliniğimizi arayarak botoks fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Nadir de olsa geçici doku zedelenmesi, his kaybı görülebilir. Yine nadiren gözkapağı düşmesi görülebilir, fakat bu geçici bir durumdur. Enjeksiyon sırasında iğne ucu küçük bir kılcal damara rastladığında kanama ve sonrasında morarma görülebilir. Bu morluklar birkaç gün içinde geçer. Her kozmetik uygulamada olduğu gibi konusunda deneyimli, işinin ehli bir hekim seçmenin son derece önemli olduğu unutulmamalı.

Yaşı ister 18, ister 70 olsun mimiklere bağlı çizgi ve kırışıklıklardan şikâyetçi olan herkes botoks enjeksiyonlarından faydalanabilir. Botoks enjeksiyonuna çizgiler ya da kırışıklıklar iyice yerleştikten ve derinleştikten sonra başlandığında, tedavinin dolgu enjeksiyonları ile desteklenmesi gerekir. Çizgiler derinleşmeden önce yapıldığında sonuç daha başarılı olur.